esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj eFortuna liga Challenge v hre FIFA 23. Naše farby bude hájiť Matúš Kmeť.

Stream môžete sledovať na TwitchiYoutube našej najvyššej futbalovej súťaže. Štart je naplánovaný na 15.00 h. Finále je na programe po 20.00 h. Víťazom prvého ročníka sa stal Dalibor Takáč z MFK Ružomberok, o rok neskôr uspel Sidney Friede z Dunajskej Stredy a víťazom zatiaľ posledného ročníka bol Lukáš Kučera z FK Senica.

eFortuna liga Challenge má nielen pobaviť. Hlavným cieľom je aj pomoc. Víťaz turnaja si odnesie prémiu vo výške 1000 eur, ktorú následne venuje neziskovej organizácii, ktorú si sám vyberie. Dalibor Takáč pomohol touto cestou Trojlístku v Ružomberku, Sidney Friede sa zas rozhodol spolu s materským klubom DAC 1904 Dunajská Streda venovať prémiu organizácii Carissimi a Lukáš Kučera podporil prémiou DSS Bojková. "Stále máme veľa pozitívnych ohlasov, preto tento projekt naďalej rozvíjame," povedal zástupca Fortuna ligy Milan Ondruš.

Turnaj je spestrením ešportového ligového konceptu eFortuna liga. V piatok si to však nerozdajú ešportovci. Ligový futbalisti na jeden deň odložia kopačky a vymenia ich za ovládače k PS5. "Pôjde opäť najmä o zábavu. Turnaj má ako bolo spomenuté najmä sociálny rozmer," povedal Ondruš.

Každý hráč si vyberie svoj obľúbený svetový tím, za ktorého odohrá celý turnaj. Na úvod sú naplánované boje v štyroch základných skupinách. Do vyraďovacích bojov postupujú ďalej len víťazí skupín. Hrá sa v režime "kick-off overal 90" vždy na jeden víťazný zápas.

Autor: astn, fl
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio