esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj eFortuna liga Challenge v hre FIFA 23. Naše farby bude hájiť Matúš Kmeť.

Stream môžete sledovať na TwitchiYoutube našej najvyššej futbalovej súťaže. Štart je naplánovaný na 15.00 h. Finále je na programe po 20.00 h. Víťazom prvého ročníka sa stal Dalibor Takáč z MFK Ružomberok, o rok neskôr uspel Sidney Friede z Dunajskej Stredy a víťazom zatiaľ posledného ročníka bol Lukáš Kučera z FK Senica.

eFortuna liga Challenge má nielen pobaviť. Hlavným cieľom je aj pomoc. Víťaz turnaja si odnesie prémiu vo výške 1000 eur, ktorú následne venuje neziskovej organizácii, ktorú si sám vyberie. Dalibor Takáč pomohol touto cestou Trojlístku v Ružomberku, Sidney Friede sa zas rozhodol spolu s materským klubom DAC 1904 Dunajská Streda venovať prémiu organizácii Carissimi a Lukáš Kučera podporil prémiou DSS Bojková. "Stále máme veľa pozitívnych ohlasov, preto tento projekt naďalej rozvíjame," povedal zástupca Fortuna ligy Milan Ondruš.

Turnaj je spestrením ešportového ligového konceptu eFortuna liga. V piatok si to však nerozdajú ešportovci. Ligový futbalisti na jeden deň odložia kopačky a vymenia ich za ovládače k PS5. "Pôjde opäť najmä o zábavu. Turnaj má ako bolo spomenuté najmä sociálny rozmer," povedal Ondruš.

Každý hráč si vyberie svoj obľúbený svetový tím, za ktorého odohrá celý turnaj. Na úvod sú naplánované boje v štyroch základných skupinách. Do vyraďovacích bojov postupujú ďalej len víťazí skupín. Hrá sa v režime "kick-off overal 90" vždy na jeden víťazný zápas.

Autor: astn, fl
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.6.2024

A-tím | Mičuda odchádza do druhej českej najvyššej súťaže

Odchovanec AS Trenčín Šimon Mičuda zamieril do druhej českej najvyššej súťaže.

A-tím 16.6.2024

A-tím | Tréner Stolica o predchádzajúcej sezóne

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica prebral mužstvo po náročnej záchranárskej sezóne. Jeho...

Hviezdy deťom 15.6.2024

Hviezdy deťom | Pripravte sa na víkend plný zábavy, športu a dobra

Už o necelý týždeň sa Trenčín rozžiari v znamení dobra a detského...

A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa