A-tím 20.10.2019

FL | Hoci sme proti Senici dvakrát vyrovnali, nemáme ani bod

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral v zápase 12. kola najvyššej domácej súťaže proti FK Senica 2:3 (1:1). Hoci sme dvakrát vyrovnali, o bod sme prišli v samom závere. Naše góly strelili Ante Roguljič a John Neeskens.
2:3 (1:1)
Žilina
12. kolo, 17:00
AS Trenčín - FK Senica

AS Trenčín | Chudý – Slávik, Šulek (78. Neeskens), Kleščík, Julien – Koolwijk – Roguljič, Lamine (70. Depetris) – Osman, Čatakovič, Van Kessel

FK Senica | Vorel – Cascardo, Favaro, Dias, Didiba – Klapan – Castaneda, Cvek (85. Ramirez), El Moudane, Yenne – Sulley (74. Samson)

Góly | 38. Roguljič, 81. Neeskens – 27. El Moudane, 56. Sulley, 89. Dias

Žlté karty | 49. Šulek – 58. Vorel, 65. El Moudane, 87. Ramirez

Rozhodovali | Smolák – Ferenc, Jánošík

Diváci | 232

V prvej si tímy vypracovali iba minimum šancí. V 5. min mal dobrú príležitosť po Vorlom vyrazenej strele Osman, ale krížnou strelou minul z uhla bránu. O dve minúty mieril podobne z priameho kopu Čatakovič. Hostia boli silní v protiútokoch do otvorenej obrany, ale vždy sme na poslednú chvíľu zachránili možné nebezpečenstvo. V 27. min však Lamine jemne tečoval pokus senického El Moudaneho z viac ako dvadsať metrov a lopta zapadla Chudému do pravého dolného rohu brány – 1:0. V 38. min pridlho váhal jeden zo senických obrancov s rozohrávkou, loptu mu vzal Roguljič a strelou pod brvno prekonal hosťujúceho Vorla – 1:1. V závere polčasu zaujala ešte hlavička Diasa, ktorú Chudý bravúrne vyrazil.

Hostia išli do vedenia hneď v úvode druhého polčasu. V 56. min Cvekov dlhý center dostal za Chudého chrbát pohotový Sulley – 2:1. Boli sme lepším tímom, tlačili sme sa do vyrovnania, ale vo finálnej fáze priveľa kazili. Boli sme nepresní a zakončovali vedľa brány. V 66. min Roguljičov pokus z diaľky k ľavej žrdi Vorel vyrazil a o necelých desať minút striedajúci Depetris minul bránu. O chvíľu nato sa zranil Šulek, ale Neeskensovi, ktorý ho nahradil, sa už po troch minútach pobytu na ihrisku podarilo vyrovnať – 2:2. Hoci sme chceli, nedarilo sa nám dostať v záverečnej desaťminútovke do tlaku. Naopak, udreli hostia. Castaneda v 89. min odcentroval a nepokrytý Dias zblízka z prvej nedal Chudému šancu – 3:2.