A-tím 20.7.2019

FL | Po nepremenených šanciach prehra v Senici

AS Trenčín prehral v zápase 1. kola Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 1:3. V poslednej minúte prvého polčasu otvoril skóre duelu David Depetris. Domáci tím však po našich nepremenených šanciach dokázal v druhom polčase otočiť skóre zápasu.
3:1 (0:1)
Senica
1. kolo, 19:00
FK Senica - AS Trenčín

FK Senica | Taborda - Klapan, Dias, Košút, Otrísal - Yenne (90.+ Totka), El Moudane, Cvek (87. Didiba), Baumgartner (46. Eneji Moses) - Castaneda, Sulley

AS Trenčín | Šemrinec - Ligeon, Šulek (37. Kleščík), Laczkó, Skovajsa - Roguljič (73. Ubbink), Koolwijk, Abdul (82. Kadák) - Osman, Depetris, Corryn

Góly | 68. Eneji Moses, 81. Kleščík (vlastný), 90. Castaneda (penalta) - 45. Depetris

Žlté karty | 21. Klapan, 65. Otrísal, 84. Eneji Moses – 90. Depetris

Rozhodovali | Ziemba - Tomčík, Ádám

Diváci | 983

Od začiatku zápasu sme mali loptu viac na svojich kopačkách. Domáci sa spoliehali na protiútoky. V 8. min sa po jednom z brejkov ocitol v prvej šanci Castaneda. Spoza šestnástky mieril vedľa. Senickú bránku sme po prvý raz vážne ohrozili v 22. min z priameho kopu. Roguljičovu strelu domáci brankár vyrazil na roh. Na druhej strane sa v 31. min po centri Yenneho hlavou presadil Košút, no lopta išla tesne vedľa Šemrincovej bránky. Do kabín sme išli napokon s jednogólovým vedením. V 45. min sa na pravej strane cez Otrísala presadil Osman a jeho center gólovo zužitkoval Depetris – 1:0.

Druhý polčas bol oveľa živší. Do 55. min sme mohli dať dva góly a o zápase by bolo rozhodnuté. V 52. min po prihrávke Osmana trafil Depetris v čistej šanci len brvno domácej brány. O dve minúty sa do zakončenia dostal Osman, ale lopta po jeho strele tiež skončila na brvne. Kľúčovým hráčom zápasu bol striedajúci senický Eneji Moses. V 52. min dal prvýkrát o sebe vedieť, keď sa lopta po jeho strele obtrela o pravú žrď. V 68. min sa Záhorákom podarilo vyrovnať po spolupráci dvoch mladých Nigérijčanov, keď výborný center Yenneho našiel na päťke Mosesa a ten tvrdou strelou prestrelil Šemrinca – 1:1. V 81. min sa v šestnástke hostí presadil Moses, keď jeho strelu tečoval ešte Kleščík - 2:1. V 90. min po faule na Yenneho premenil nariadenú penaltu Castaneda – 3:1.