A-tím 6.3.2021

FL | Postup do šestky o titul sme potvrdili triumfom proti Trnave

Zverenci trénera Stijna Vrevena potvrdili postup do hornej šestky Fortuna ligy triumfom proti silnému Spartaku Trnava 2:0 (1:0). Naše góly dali Hamza Čatakovič a Eduvie Ikoba. Už o týždeň v nedeľu privítame na domácom trávniku úradujúceho majstra Slovan Bratislava.
2:0 (1:0)
Štadión Sihoť
22. kolo, 14:30
AS Trenčín - FC Spartak Trnava

AS Trenčín | Kukučka – Slávik (46. Yem), Križan, Kapuadi, Pirinen (51. Pires) – Kmeť (67. Ikoba), El Mahdioui, Zubairu – Demitra (67. Gaži), Čatakovič, Corryn (81. Ghali)

FC Spartak Trnava | Rusov – Mikovič, Tumma, Twardzik, Turňa – Grič, Savvidis (79. Olejník) – Ristovski (71. Iglesias), Saymon, Bukata (71. Trajkovski) – Bamidele Isa (79. Kolesár)

Góly | 21. Čatakovič, 89. Ikoba

Žlté karty | 7. Slávik, 42. Kmeť, 78. Ikoba – 83. Trajkovski

Rozhodovali | Prešinský – Ferenc, Hrmo

Diváci | bez divákov

V úvode stretnutia nám zodpovednosť akoby zväzovala nohy. Hostia boli v prvých minútach aktívnejší. V 6. min sa Cabral predral až do šestnástky. Prudkou prízemnou strelou preveril pripravenosť brankára Kukučku, ktorý chytal prvý fortunaligový zápas. Iniciatíva na hosťujúcich kopačkách bola aj naďalej, ale Spartak sa do vyložených šancí nedostával. V 21. min však udrelo na opačnej strane. Prízemnou strelou sa spoza šestnástky presadil Čatakovič – 1:0. O jedenásť minút neskôr sme mohli viesť už o dva góly. Slávik prenikol po krídle, prihral na nabehnutého Kmeťa. Jeho pokus však v páde zachytil Rusov. V samom závere prvého polčasu preveril pozornosť nášho brankára Grič, no Kukučka bol na mieste.

V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia, než v úvode prvej časti hry. V 58. min vysunul Demitra na krídle Kmeťa. Na jeho prízemný center si nabehol Corryn, no tesne pred ním odpratal loptu do bezpečia Turňa. O osem minút mohli Trnavčania vyrovnať. Po rohovom kope Twardzika vyskočil najvyššie Ristovski, ale jeho hlavičku bravúrne vyškriabal spod brvna Kukučka. Plné ruky práce mal aj pätnásť minút pred záverečným hvizdom. Centrovaná lopta našla Cabrala. Ten pohotovo zakončil, ale Kukučka na dvakrát príležitosť zneškodnil. V závere mohol pridať gólovú poistku Ikoba, ale lopta mu šla na dlhú nohu a nedočiahol na ňu. Napokon sa predsa len presadil. V predposlednej minúte si obhodil obrancu a krížnou strelou prestrelil Rusova - 2:0.