A-tím 21.4.2023

FL | Prehra proti Ružomberku

Zverenci trénera Františka Straku prehrali na ihrisku MFK Ružomberok 1:4 (0:2). Náš jediný presný zásah zaznamenal exportnou strelou Artur Gajdoš, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. Nasledovala však červená karta pre Philipa Azanga a tá znamenala koniec našich snáh o návrat do zápasu.
4:1 (2:0)
nadstavba, 17:30
MFK Ružomberok - AS Trenčín

MFK Ružomberok | Ťapaj – Mrva (85. Fabiš), Mojžiš, Malý, Selecký – Zsigmund (80. Luterán) – Šefčík (80. Tučný), Domonkos (68. Gerec), Chrien, Madleňák – Bobček (85. Kelemen)

AS Trenčín | Kukučka (45. Vozinha) – Yem (70. Kmeť), Pires, Bagin, Šebeň – Gajdoš (70. Dos Santos), Lavrinčík, Bainovič – Azango, Emeka (70. Kupusovič), Soares (83. Okunola)

Góly | 21. Bobček, 28. Domonkos, 73. Gerec, 90. Kelemen – 58. Gajdoš

Žlté karty | 39. Zsigmund – 23. Azango, 56. Lavrinčík

Červená karta | 66. Azango (po druhej ŽK)

Rozhodovali | Dzivjak – Hancko, Hrmo

Diváci | 842

Po opatrnom úvode si prvú vážnejšiu šancu vypracoval náš súper. V 12. min Bobček po Seleckého prihrávke rozvlnil sieť za Kukučkovým chrbtom, no zakončoval v postavení mimo hry. Onedlho na to Madleňák zvnútra šestnástky vysoko prestrelil. V 19. min zakombinovali Azango a Gajdošom. Prvého menovaného vychytal v gólovej príležitosti ružomberský brankár. Následne Ružomberok rozohrala štandardnú situáciu z väčšej vzdialenosti. Seleckého center jemne tečoval hlavou Bobček a lopta skončila v našej sieti - 1:0. Dve minúty pred uplynutím polhodiny hry sme prehrávali už dvojgólovým rozdielom. Madleňákovu strelu z hranice pokutového územia ešte Kukučka zneškodil, no na Domonkosovu dorážku už bol prikrátky – 2:0. Ďalšiu možnosť sme si vypracovali až päť minút pred odchodom do šatní. Bainovič hľadal v šestnástke Emeku, pred ktorým stihla loptu odhlavičkovať obrana Liptákov. Do druhého polčase sme vstúpili aktívnejšie, čo nám prinieslo zníženie na rozdiel gólu. V 58. min Gajdoš trafil spoza šestnástky nečakane od žrde – 1:2. Už o necelých desať minút prišla druhá žltá a tým pádom červená karta pre Azanga. Domáci presilovku veľmi rýchlo využili. V 73. min bol na konci ich akcie Gerec - 3:1. O pár minút neskôr trafil Kupusovič len domáceho brankára. Nebezpečne vystrelil Kmeť, do Ťapaj bol opäť na mieste. Domáci v nadstavenom čase druhého polčasu upravili gólom Kelemena na konečných 4:1.

Ohlasy po zápase

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...