A-tím 23.8.2018

V prvom zápase EL remíza, pred odvetou stále so šancou na postup

AS Trenčín remizoval v úvodnom stretnutí play-off Európskej ligy v Žiline s cyperským AEK Larnaka 1:1 (0:0). Náš gól strelil Joey Sleegers. Odveta sa odohrá o týždeň 30. augusta o 17.30 SELČ na Cypre.
1:1 (0:0)
Žilina
Európska liga, Prípravný, 18:30
AS Trenčín - AEK Larnaka

AS Trenčín | Šemrinec - Yem, Šulek (86. Mašovič), Skovajsa, Julien - Zubairu (83. Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers (80. Bukari), Mance, Azango

AEK Larnaka | Ramirez - Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols - Hevel, Jorge (78. Cases) - Acoran, Tričkovski, Tete (65. Jean-Luc) - Giannou (83. Florian)

Góly: 55. Sleegers - 60. Acorán

Žltá karta: 8. Mance, 23. Šulek, 81. Skovajsa, 81. Zubairu – 28. Truyols

Rozhodovali: Lahoz - Devis, Rodriguez (všetci Španielsko)

Diváci: 6107

Mance bol ústredná postava úvodných minút. Najskôr strelou vyskúšal hosťujúceho brankára Ramireza, onedlho ho centrom našiel Čatakovič. Prvú vyloženú príležitosť však mala Larnaka. Acoran prihral krížom cez pokutové územie voľnému Tetemu. Otvoreniu skóre zabránil pohotový Šemrinec. Ďalšiu šancu hostí mal opäť Tete. Po spolupráci s Giannouim prestrelil. V 22. min priamy kop z hranice šestnástky Hevel trafil do brvna. Po vyše polhodine hry sa pripomenul Mance a po prihrávke El Mahdiouiho preveril Ramireza, ktorému však oveľa viac starostí narobil Čatakovič. Jeho pokus spoza šestnástky vyrazil brankár AEK na roh. Domáci obrancovia zastavili v závere úvodného dejstva dve sľubne sa rozvíjajúce akcie cyperského mužstva a do kabín sa išlo za bezgólového stavu.

Snahe hostí patril začiatok druhého polčasu. Tričkovski našiel Acorana, ktorý preváhal vhodný okamih. Po zmene strán bol na pravom krídle aktívnejší Sleegers. V 55. minúte sa stal autorom otváracieho gólu. Spracoval si prihrávku Čatakoviča a krížnou prízemnou strelou prekonal Ramireza - 1:0. O päť minút neskôr sme však neustrážili Acorana. Ten si zbehol na dlhú loptu od stopéra Gonzaleza a osamotený pred Šemrincom vyrovnal - 1:1. Čatakovič bol zakrátko opäť pri nebezpečnej akcii Trenčína, ale v stiesnenej pozícii neprepasíroval loptu na Manceho. Vzápätí sa na opačnom konci do rýchleho protiútoku rútil striedajúci Jean-Luc. Šemrinec mu zabránil v zakončení včasným vybehnutím. Náš brankár si poradil aj s priamym kopom Jorgeho. Jean-Luc potom vypracoval možnosť pre Tričkovského, ktorý vypálil tesne vedľa pravej žrde.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).

Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa