A-tím 29.8.2015

Aj v šiestom zápase vonku víťazstvo

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali aj svoj šiesty zápas na ihriskách súperov v novom ročníku Fortuna ligy. Na trávniku FK Senica vyhrali 4:1 (1:1), keď o góly sa postarali Matúš Bero, Dávid Guba, Gino van Kessel a Aliko Bala.
1:4 (1:1)
Senica
7. kolo, 19:00
FK Senica - AS Trenčín

FK Senica | Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár (84. Hladík), Čunta - Hušek - Komara (63. kalabiška), Hromada (77. Ventúra), Hlohovský, J. Kosorín - Mráz

AS Trenčín | Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (86. Skovajsa) - Koolwijk - Guba (81. Bala), Bero (88. Opatovský), Rabiu, Van Kessel - Wesley

Góly: 17. Hlohovský - 5. Bero, 61. Guba, 74. Van Kessel, 87. Bala

Žlté karty: 41. Čunta – 43. Bero

Rozhodovali: Mastiš – Balko, Roszbeck

Diváci: 1866

V Senici sa hral od začiatku svižný a obojstranne útočný futbal. AS sa snažilo tradične ťažiť najmä po rýchlych krídelných akciách. Hneď z prvej sa nám podarilo streliť gól, keď v 5. min nekrytý Bero strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. O minútu bol ten istý hráč opäť v šanci po centri Gubu, ale v sklze zakončil nad senickú bránu. Aj domáci sa v útoku snažili a v 8. min po Huškovom vysunutí zakončoval Hlohovský, ale Šemrinec loptu kryl. V 17. min sa už domáci radovali z vyrovnania, keď Hlohovský dostal krásnu loptu za trenčiansku obranu od Mráza, odstavil si stopéra a prestrelil brankára Šemrinca. Dobrú šancu mali domáci aj po necelej polhodine hry. Mráz vysunul Kosorína, ten obišiel obrancu, ale jeho strelu Šemrinec vyrazil na roh. V poslednej päťminútovke prvého polčasu pritlačilo AS. V 40. min hlavičkoval po rohu z päťky Rundič, ale Šulla bol pozorný. V 44. min po chybe domácej obrany nastrelil pravú žrď Van Kessel.

Po prestávke bolo na ihrisku už iba jedno družstvo. AS jednoznačne dominovalo. V 48. min nepríjemne zakončil odrazenú loptu Rabiu, ale gólman Šulla stihol vyraziť. Ďalšiu veľkú šancu sme mali v 57. min po krásnej kombinácii na jeden dotyk, ktorú zakončil osamotený Wesley tesne vedľa ľavej žrde. O štyri minúty však prišiel vedúci gól, keď po ďalšej peknej kombinácii Bera s Wesleym nezaváhal Guba zoči-voči Šullovi. V 65. min bol opäť v šanci Guba, no domáci gólman vyrazil na roh. V 74. min sa na dvakrát presadil Van Kessel a zvýšil na 3:1. Záhoráci v druhom polčase akoby ani neboli na ihrisku a do jediného zakončenia sa dostali až v 77. Min, keď akrobaticky zakončoval Kosorin. Našiel len pripraveného brankára Šemrinca. AS pokračovalo v ofenzívnom ťažení a v 87. min sa presadil striedajúci Bala, ktorý si zbehol z ľavej strany a štvrtýkrát prekonal brankára Šullu.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...