A-tím 1.12.2018

Domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali na zasneženom trávniku v Myjave s lídrom Fortuna ligy. Slovanu Bratislava podľahli 0:3 (0:2).
0:3 (0:2)
Myjava
17. kolo, 13:45
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín | Hrdlička – Yem, Šulek, Kleščík (46. Mance), Skovajsa – El Mahdioui – Van Arnhem, Ubbink – Osman, Čatakovič (79. Paur), Sleegers (70. Kvocera)

ŠK Slovan Bratislava | Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, de Kamps - Čavrič (79. Dražič), Holman (84. Nono), Moha (89. Savičevič) - Šporar

Góly: 7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha

Žlté karty: 1. Yem, 67. Mance

Rozhodovali: Prešinský - Vorel, Jenčura

Diváci: 367

Zápas sa začal s miernym meškaním, keď usporiadatelia museli dať do poriadku hraciu plochu. Tenká vrstva snehu totiž prikryla čiary. Hostia išli do vedenia už po siedmich minútach hry. Veľkú chybu v strede našej obrany využil Šporar – 0:1. Ešte pred uplynutím prvej polhodiny Slovan zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Holman vysunul Ljubičiča, ktorý prekonal Hrdlišku. Na konci prvého dejstva sme mohli streliť kontaktný gól, ale Bukari mieril vedľa pravej žrde.

Do druhého polčasu sme vstúpili so snahou zvrátiť vývoj skóre. V 59. min však Slovan dosiahol tretí gól. Presadil sa Moha po prieniku a prihrávke Čavriča. V 78. min mohol zvýšiť opäť Moha, ale v prieniku to zobral na seba, neprihral spoluhráčovi a tak sa skóre nezmenilo. Na gól sme siahali aj my, ale ani jedna zo šancí neskončila v sieti súpera.