A-tím 27.5.2022

FL | Po góle v závere zápasu sme zostali krok od postupu do Európy

Zverenci trénera Juraja Ančica prehral v zápase finále play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA na trávniku DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1). Náš jediný gól strelil Philip Azango. Súper rozhodol o svojom triumfe päť minút pred pred koncom riadneho hracieho času.
2:1 (1:0)
EKL play-off, 20:00
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín

DAC 1904 Dunajská Streda | Veszelinov - Blackman, Kružliak, Brunetti, Ciganiks - Dimun, Nebyla – Andzouana (58. Davis), Balogh (73. Moumou), Verlinden – Krstovič (89. Sharani)

AS Trenčín | Iliev - Yem, Stojsavljevič, Pirinen, Kozlovský (90. Jendrišek) – Hollý (66. Lavrinčík), Bainovič, Kadák - Azango, Kupusovič (66. Ikoba), Kmeť (46. Soares)

Góly | 26. Kružliak, 85. Krstovič – 72. Azango

Žlté karty | 40. Krstovič, 53. Nebyla, 70. Balogh – 36. Hollý, 83. Iliev, 84. Stojsavljevič, 90. Bainovič

Rozhodovali | Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci | 5257

Už po necelých dvoch minútach hry vytiahol Iliev excelentný zákrok po hlavičke Brunettiho. O chvíľu neskôr mieril z hranice šestnástky tesne vedľa ľavej žrde Balogh. V polovici prvého polčasu najskôr Dimun opečiatkoval pravú žrď našej brány a z protiútoku Kadák v dobrej pozícii tesne minul. V 26. min sme neodhlavičkovali loptu z nášho pokutového územia a Kružliak prepálil Ilieva – 1:0. V 31. min vypálil z necelých dvadsiatich metrov Azango, ale jeho strelu k ľavej žrdi Veszelinov vyrazil. O minútu neskôr sa situácia zopakovala pri opačnej žrdi, no domáci brankár bol pozorný. V 41. min unikal Krstič, ale Bainovič ho spomalil a Iliev nedôraznú strelu vyrazil. Ďalšiu zblokoval Yem. Druhý polčas začal DAC opäť aktívne a hneď v prvej minúte nás zavrel v šestnástke. Gól však z toho nebol. V 55. min sme na konci našej aktivity nebezpečne vystrelili Kupusovičom, ale Veszelinov bol pozorný. V týchto momentoch sme začali preberať iniciatívu a domáci sa dostávali len do brejkových situácií. Nevychádzala nám však predfinálna kombinácia. V 71. min natiahol brankára DAC hlavičkou Ikoba, ale bol z toho iba roh. Po ňom však lopta prešla až k Azangovi a ten z hranice šestnástky všetko prepálil – 1:1. V 78. min Iliev skvele vyrazil strelu Verlindena. V 85. min sme neubránili štandardnú situáciu a Krstovič rozhodol – 2:1.