A-tím 11.7.2020

FL | Prehru priniesol až záverečný zápas nadstavby

Tím vedený Jurajom Ančicom prehral v zápase 5. kola nadstavby Fortuna ligy proti FC Nitra 0:3 (0:0). Mužstvo čaká už v utorok 14. júla prvé kolo baráže o účasť v Europskej lige. Predstaví sa na ihrisku Spartaka Trnava.
0:3 (0:0)
Senica
27. kolo, 18:00
AS Trenčín - FC Nitra

AS Trenčín | Šemrinec - Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius – Roguljič (61. Kadák), El Mahdioui, Corryn (81. Zubairu) - Van Kessel, Čatakovič (67. Depetris), Ghali

FC Nitra | Šípoš - Kuník, Podhorin, Němčaninov, Magda - De Jesus Nascimento, Kóša (78. Hambálek) – Fabiš (67. Šefčík), Faško (89. Danek), Chobot - Ristovski

Góly | 68. Faško, 74. Ristovski, 78. Podhorin

Žlté karty | 49. Nielson, 57. Mazanovský

Rozhodovali | Očenáš – Roszbeck, Poláček

Diváci | 253

Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Oba tímy sa dostávali často do zakončenia. V 17. min sa hosťujúci Fabiš po chybe Nielsona dostal až pred Šemrinca, ale vystrelil vysoko nad bránu. O dve minúty najprv nebezpečne zakončil Roguljič, vzápätí Čatakovič, brankár Šípoš ale spoluhráčov podržal. V 23. min mal veľkú šancu útočník Ristovski. Šemrinec mu však obetavým zákrokom pokus zmaril. O minútu to opäť skúsil Ristovski, avšak Šemrinec opäť odolal. Na druhej strane mal v 33. min šancu Roguljič. Zakončenie už nebolo tak kvalitné.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 54. min mala Nitra obrovskú šancu otvoriť skóre. Fabiš sa dostal po šikovnej prihrávke do brejku, ale skvelého Šemrinca neprekonal. Lopta sa k nemu opäť odrazila a druhú strelu z bránkovej čiary vyrazil po obetavom zákroku len šestnásťročný ligový debutant Mazanovský. V 61. min po centri Fabiša v dobrej pozícii hlavičkoval Ristovkski nad bránu. Nitra sa napokon dočkala. V 67. min mal Faško dosť priestoru a exportnou strelou ľavačkou trafil presne – 1:0. Hostia zvýšili vedenie v 74. min, keď Ristovski prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi – 2:0. O tri minúty brankár Šípoš skvele vyrazil hlavičku Corryna. V 78. min udrela opäť Nitra. Po rohu sa hlavou presadil Podhorin - 3:0.