A-tím 27.7.2019

FL | Remíza proti Ružomberku v prvom zápase pod Dubňom

Fortunaligový tím AS Trenčín remizoval v 2. kole najvyššej domácej súťaže v zápase proti MFK Ružomberok 1:1 (1:1). Náš jediný gól strelil Keston Julien. Išlo o prvý zápas v pozícii domáceho tímu na štadióne pod Dubňom.
1:1 (1:1)
Žilina
2. kolo, 19:00
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Šemrinec – Ligeon, Kleščík, Šulek, Julien – Abdul, Koolwijk (65. Čatakovič), Roguljič – Osman, Depetris (81. Kadák), Comvalius (73. Corryn)

MFK Ružomberok | Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Qose, Takáč – Gerec (83. Bobček), Kostadinov, Hašek (69. R. Kružliak) – Brenkus (65. Zsigmund)

Góly | 9. Julien – 22. Gerec

Žlté karty | 73. Roguljič, 90. Šulek, 90. Čatakovič - 51. Qose, 84. Zsigmund, 90. Jonec, 90. Kružliak

Rozhodovali | Kružliak – Hancko, Perát

Diváci | 473

Prvý zápas vo svojom novom prechodnom domove v Žiline sme začali výborne. Už v 9. min sme sa tešili z gólu, keď sa v šestnástke zblízka pohotovo presadil Julien – 1:0. Prišiel tlak, no žiadna ďalšia gólová šanca neprišla. Nasledoval trest. Hostia rozohrali v 22. min priamy kop, k lopte sa v šestnástke dostal Gerec a prehodil Šemrinca – 1:1. Hra sa vyrovnala a oba tímy sa snažili o gól. V 37. min pohrozil Brenkus. O minútu neskôr preveril pripravenosť Krajčírika aktívny Osman.

Druhý polčas ponúkol v úvode zaujímavé momenty. V 55. min sme mali blízko ku gólu, ale Roguljičov pokus vytlačil Krajčírik na roh. O päť minút neskôr zlikvidoval Šemrinec pokus Brenkusa. Hostia mohli v 73. min viesť, avšak Takáčov dobrý pokus z hranice šestnástky Šemrinec zneškodnil. Obe mužstvá kopili nepresnosti, nevedeli si vypracovať šancu. Pribudlo nervozity a tvrdosti, ale gólov nie. V nadstavenom čase Čatkovič zakončil vedľa pravej žrde a ružomberský Bobček na opačnej strane po sóle neprekvapil strelou.