A-tím 6.5.2023

FL | Vydreté víťazstvo v Michalovciach, Vozinha s nulou

Zverenci trénera Františka Straku urobili krok k záchrane v najvyššej súťaži. V zápase 8. kola nadstavby Fortuna ligy zdolali MFK Zemplín Michalovce na jeho trávniku 2:0. Oba naše góly zaznamenali ešte v prvom polčase stopéri Samuel Bagín a Lazar Stojsavljevič. Čisté konto si vďaka niekoľkým skvelým zákrokom udržal brankár Vozinha.
0:2 (0:2)
nadstavba, 18:00
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín

MFK Zemplín Michalovce | Száraz - Magda, Volanakis, Marjanovič, Kotula - Vaško (84. Qose), Njie (46. Adekunle) - Peña (84. Slebodník), Jánošík (70. Žofčák), Marcin - Kanu

Kožuchar – Ceklič, Krivokapić, Ranko, Žofčák, Begala

AS Trenčín | Vozinha - Kmeť (86. Praženka), Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský - Oladoye, Bainovič - Azango, Dos Santos (73. Lavrinčík), Soares (73. Yem) - Kupusovič (89. Okunola)

Góly | 30. Bagín, 42. Stojsavljevič

Žltá karta | 89. Kupusovič

Rozhodovali | Marhefka - Vorel, Weiss

Diváci | 637

Zápas odštartovala obrovská šanca domácich. Hneď v prvej minúte mohol otvoriť gólový účet večera Marcin, ale Vozinha predviedol parádny zákrok. Dlhé minúty sa na nekvalitnom teréne veľa vzruchu neudialo. Na konci prvej polhodiny zápasu však loptu poslal z pravej strany pred bránu Bainovič. Kozlovský ju pätičkou predĺžil na zadnú žrď, kde ju na hrane zranenia dopravil do siete Bagín - 1:0. Následne to vyskúšal z hranice pokutového územia Bainovič, no vystrelil tesne nad bránu. Päť minút pred odchodom do kabín zblokoval Jánošíkovu tutovku skvele brániaci Kozlovský. Na opačnej strane nedotlačili loptu do siete Dos Santos a ani aktívni Bainovič. Po nasledujúcom rohovom kope Soares vrátil loptu do šestnástky a Stojsavljevič hlavou nezaváhal - 2:0. Michalovce v druhom polčase zvýšili aktivitu. Marcin po rohu namieril hlavou nad a Jánošikovu strelu k žrdi zlikvidoval pozorný Vozinha. Náš brankár sa vyznamenal aj v nadstavenom čase po hlavičke Adekunleho.

A-tím | Pavek ďalším odchovancom s profesionálnym kontraktom

Ďalším odchovancom This is my sen Academy s prvým kontraktom v AS Trenčín sa...

Fanúšikovia 26.7.2024

Fanúšikovia | Vstupenky na úvodný zápas v Trnave k dispozícii pred vstupom na štadión

Klub AS Trenčín vám prináša informácie o vstupenkách...