A-tím 8.2.2019

Na záver zimnej prípravy remíza na ihrisku Austrie Viedeň

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča remizovali v záverečnom zápase zimnej prípravy na ihrisku Austrie Viedeň 2:2 (2:1). Naše góly strelili Desley Ubbink a Hamza Čatakovič. Súper vyrovnal až v závere stretnutia. V našej zostave sa od úvodu predstavili dvaja dorastenci. V bráne Denis Chudý a v strede obrany Marián Pišoja.
2:2 (1:2)
PRÍPRAVNÝ, 15:00
Austria Viedeň - AS Trenčín

Austria Viedeň: Pentz - Klein (46. Cuevas), Schoissengeyr, Igor, Martschinko - Prokop, Jeggo, U. Matič, Sarkaria (46. Sax), Ewandro (68. Yateke) - Edomwonyi

AS Trenčín: Chudý - Yem, Pišoja, Mašovič, Skovajsa - Lamine - Ubbink (85. Kadák), Abdul (75. Paur) - Sleegers (79. Petráš), Čatakovič, Corryn (66. Bukari)

Góly: 15. Ewandro (pen.), 85. Edomwonyi - 36. Ubbink, 45. Čatakovič

Diváci: 500

Od úvodných minút sme boli herne lepším tímom. Loptu sme držali v moci a trpezlivo hľadali cestu k súperovej bráne. Prvú šancu mal už po pár minútach Čatakovič. V 8. min vystrelil z hranice pokutového územia, ale loptu zastavila pravá žrď súperovej brány. Domáci sa dostávali pred nášho brankára len sporadicky. Po štvrťhodine hry však Mašovič fauloval v šestnástke Edomwonyiho a Ewandro pokutový kop premenil – 1:0. Hoci Austria najmä bránila, jej kontry boli nebezpečné. Mužstvo však držal vekom ešte len dorastenec Chudý. Mladý brankár si poradil z dvoma únikmi nebezpečného Edomwonyiho a vychytal aj Matiča. V druhej polovici prvej štyridsaťpäťminútovky sme spresnili hru a prišli aj šance. V 36. min vystrelil Čatakovič. Pentz loptu vyrazil pred Ubbinka, ktorý však minul prázdnu bránu. Už o dve minúty sa nemýlil. Nabehol si na kolmicu Lamina a vyrovanal – 1:1. Ešte pred odchodom do šatní zužitkoval Čatakovič prihrávku Abdula – 2:1.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvá polovica stretnutia. Hoci sme dokázali byť silní na lopte, vyložené šance sme si nevypracovali. Ani Austria nebola tak nebezpečná ako v úvodnej polhodine. Za zmienku stojí len žrď Saxa a príležitosť Čatakoviča, ktorú zmaril Pentz. Päť minút pred záverečným hvizdom si dobre nabehol Edomwonyi a vyrovnal – 2:2.

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín (3:1).

A-tím 20.7.2019

FL | Po nepremenených šanciach prehra v Senici

AS Trenčín prehral v zápase 1. kola Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 1:3. V poslednej minúte...

ASTV 20.7.2019

Rybníček | Vysvetlenie situácie týkajúcej sa postu hlavného trénera

Futbalový klub AS Trenčín dočasne vyriešil situáciu týkajúcu sa pozície...

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Senici

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy proti FK Senica...