A-tím 22.11.2014

Po skvelom výkone zaslúžene víťazstvo proti Senici

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v zápase 18. kola Fortuna ligy nad FK Senica 3:1. Vynikajúci výkon v poslednom domácom zápase jesennej časti korunovali krásnymi gólmi Haris Hajradinovič, Dávid Guba a Jairo da Silva.
3:1 (2:1)
18. kolo, 17:30
AS Trenčín - FK Senica

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Rundič, Skovajsa, Lawrence – Lobotka – Guba (78. Mondek), Mišák (66. Rabiu), Hajradinovič (89. Holúbek), Simon - Jairo

FK Senica | Šulla – Filípek, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek (78. S. Mráz) – Hlohovský, Piroska (70. Komara), Kóňa, Kalabiška – Kosorin (90. Královič)

Góly: 13. Guba, 25. Hajradinovič 76. Jairo – 33. Piroska

ŽK: 16. Rundič – 47. Mazáň, 80. Pillár

Rozhodovali: Trutz - Benko, Borsányi

Divákov: 2712

V súboji druhého s tretím tímom ligovej tabuľky sme začali aktívnejšie. Prvú vážnu príležitosť sme si vypracovali v 12. min, keď centrovaná lopta Lawrenca zaskočila Šullu a skončila na brvne. Už o minútu neskôr poslal Jairo prízemný center z ľavej strany a našiel na zadnej tyči nabiehajúceho Gubu, ktorý s pomocou brvna strelil prvý gól - 1:0. V 19. min kopala Senica priamy kop. Odrazenú loptu v stopercentnej príležitosti poslal Pillár hlavou tesne vedľa. Hra AS naberala na obrátkach. Senica mala problémy nielen s bránením krídelných priestorov, ale AS sa presadzovalo aj v strede poľa. Gubovmu prízemnému zakončeniu veľa nechýbalo. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v 24. min Hajradinovičovi, ktorý technickou strelou využil aktivitu Jaira a poslal nás do dvojgólového vedenia - 2:0. Seničanom sa podarilo znížiť. V 33. min po Hlohovského centri z voleja trafil senický Piroska. Hosťom tento gól pomohol a na pár minút sa vymanili z tlaku.

Druhý polčas priniesol zo strany AS ešte lepší futbalový zážitok ako prvá štyridsaťpäťminútovka. Mišákova strela z priameho kopu našla iba pripraveného Šullu. Senica sa bránila v blízkosti vlastnej šestnástky a iba sporadicky sa vydala do rýchleho brejku. Po hodine hry rohový kop Trenčína skončil na nohách senických hráčov. V 70. min mohol spoluhráčov upokojiť Jairo, tiesnený ale loptu do brány neprepasíroval. Hostia si snáď jedinú šancu vypracovali po zlom odhade odskoku lopty Lobotkom, avšak rezolútny odkop všetky vyriešil. AS sa napokon predsa podarilo streliť tretí gól. V 76. min sa vytvoril voľný priestor pred Simonom, ktorý mu pripravil Rabiu. Simon vysunul brazílskeho útočníka Jaira a ten už v súboji s gólmanom Šullom nezaváhal – 3:1.