A-tím 19.2.2021

Príprava | Mladíci zdolali rezervu Žiliny

Zverenci trénera Stijna Vrevena sa deň pred ligovým zápasom proti Senici predstavili v prípravnom zápase proti rezerve MŠK Žilina. Členovia širšieho kádra nášho mužstva vyhrali 1:0 (0:0) zásluhou premeneného pokutového kopu v podaní Artura Gajdoša.
1:0 (0:0)
Štadión Sihoť
PRÍPRAVNÝ, 13:00
AS Trenčín - MŠK Žilina B

AS Trenčín | Kukučka – Mazanovský (76. Šikula), Križan (76. Bagín), Ramón, Kohút – Gajdoš, Ibrahim, Biricz (41. Hollý) – Ligeon, Tomík (46. Mičuda), Ghali

MŠK Žilina B | Bobok (46. Belaník) - Tandara, Capko, Matejčík, Kopásek - Gomola, Sauer, Javorček (46. Oravec) - Trabalík (46. Bortoli), Cicek (74. Trabalík), Hamza (74. Mlynár)

Gól | 85. Gajdoš (pen.)

V príprave na seba narazili dva veľmi mladé tímy. Žilina mala na súpiske iba hráčov dorasteneckého veku. V našom mužstve s výnimkou skúsených Ramóna, Ligeona a stále iba dvadsaťtriročného Križana nastúpili iba tínedžeri. Navyše, na ihrisku sme mali trojicu sedemnásťročných mladíkov a ďalší traja rovnako starí mladíci nastúpili z lavičky. Od úvodu sa hralo v solídnom tempe. Oba tímy však pozorne bránili a tak sa hralo bez vyložených gólových príležitostí. Jedinú tutovku prvého polčasu sme si vypracovali v polovici prvej časti hry. Ghali poslal loptu pred bránu, ale Tomík v dobrej pozícii nenamieril presne. V 64. min opäť dobre zapracoval Ghali. Kohútovu gólovú strelu však zastavil na bránkovej čiare jeden z obrancov súpera. Následne dvakrát dobre zasiahol Kukučka. O necelých desať minút neskôr zblokoval súper Gajdošovu gólovú strelu. Päť minút pred záverečný hvizdom premenil penaltu práve tento sedemnásťročný mladík – 1:0. Pokutovému kopu predchádzal skvelý pas za obranu striedajúceho Bagína, ešte lepšie prebratie lopty Kohúta a následný faul.