A-tím 12.7.2019

Príprava | Pred štartom sezóny cenné víťazstvo proti AEK Atény

Fortunaligový tím AS Trenčín vyhral záverečný prípravný zápas pred štartom nového ročníka, keď v poľských Kielcoch zdolal grécky AEK Atény 2:1 (0:0). Naše góly strelili David Depetris a Osman Bukari.
1:2 (0:0)
Kielce
PRÍPRAVNÝ, 18:00
AEK Atény - AS Trenčín

AEK Atény | Tsintotas – Paulinho, Oikonomou (46. Vranješ), Čygrynskij (46. Svarnas), Hult (66. Lopes) – Deletič (46. Klonaridis), Krstičič (46. Galanopoulos), Simao (80. Botos), Mantalos – Sabanadzovič (46. Simoes), Livaja (66. Giakoumakis)

AS Trenčín | Šemrinec – Ligeon (46. Slávik), Šulek (50. Kleščík), Laczkó, Skovajsa – Koolwijk (66. Ubbink) - Abdul, Roguljič (77. Lamine) - Osman (89. Buyl), Depetris (83. Kadák), Corryn

Góly: 90.+ Botos - 78. Depetris, 87. Osman

Žltá karta: 52. Vranješ

Po opatrnom úvode vyskúšal šťastie Depetris. Takmer z polovice ihriska sa snažil prehodiť brankára súpera, ale nenamieril medzi žrde. V 19. min si na center z ľavej strany nabehol Roguljič. V dobrej pozícii minul bránu. Od úvodných minút sme dokázali držať loptu a trpezlivo hľadať cestu k súperovej šestnástke. Na opačnej strane pohrozil Livaja, no tiež trafil vedľa. Od polovice prvého polčasu začal byť súper aktívnejší, ale stále sme s ním hrali viac ako vyrovnanú partiu. V 36. min sa na pravej strane uvoľnil Osman. Obrana AEK však upratala loptu pred Depetrisom na roh. V 42. min si Simao narazil loptu s Mantalosom, ale spätnú prihrávku poslal do bezpečia Laczkó. Už o minútu však fauloval v šestnástke Abdul, no faulovaný Mantalos trafil iba do pravej žrde.

V úvode druhého polčasu Depetris posunul loptu hlavou na Corryna. Jeho strelu však obrana poslal na roh. Po následnom protiútoku Klonaridisovu strelu vyrazil skvele Šemrinec. V druhom polčase sa hral otvorenejší futbal ako v prvej štyridsaťpäťminútovke s vyššou aktivitou na starane AEK. V 72. min to potvrdila nebezpečná strela, ktorú vyslal spoza šestnástky Simao. Šemrinec opäť skvele zasiahol. V 78. min vybojoval loptu Corryn a ako na podnose ju predložil Depetrisovi – 1:0. V závere zápasu mohol Klonaridis vyrovnať. Namiesto strely však zvolil nepresnú prihrávku a bolo po šanci. Ešte pred záverečným hvizdom získali na polovici ihriska loptu Skovajsa a Kadák. Ubbink následne vysunul Osmana, ktorý upravil na rozdiel dvoch gólov - 2:0. Ešte pred záverečným hvizdom poslal do siete Šemrincom vyrazenú strelu Botos – 1:2.

ASTV | Zostrih z úvodného stretnutia Mládežníckej Ligy Majstrov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Mládežníckej ligy Majstrov proti FC...

Fanúšikovia 24.10.2024

Fanúšikovia | Druhú polovicu základnej časti odštartujeme doma, vstupenky na Trnavu v predaji

A-tím vstupuje do druhej polovice základnej...

Hájovský | Nezachytili sme začiatok druhého polčasu, čo nás mrzí

Hráč A-tímu Tadeáš Hájovský vedie v Mládežníckej lige majstrov tím do...

Adamkovič | Je krásne, keď fanúšikovia kričia vaše meno

V úvodnom stretnutí Ligy majstrov sa náš tím tešil z troch vsietených gólov a až dva...