A-tím 3.7.2019

Príprava | Prehra aj v druhom zápase na sústredení v Česku

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral aj druhý zápas v rámci krátkeho letného sústredenia v Česku. Štvrtému tímu minulej sezóny druhej českej ligy FC Hradec Králové podľahol 0:1 (0:0).
1:0 (0:0)
Hlinsko
PRÍPRAVNÝ, 16:00
FC Hradec Králové - AS Trenčín

FC Hradec Králové | Vízek (46. Ottmar) – Černý (46. Kopečný), Zbrožek (60. Čech), Martinec, Urma – Soukeník (46. Jukl), Kateřiňák (46. Zorvan) – Procházka (60. Švantner), Djurdjević (60. Doležal), Vlkanova – Prekop (46. Firbacher)

AS Trenčín | Šemrinec - Kvocera (26. Pišoja), Pavlovič (69. Lamine), Laczkó, Skovajsa - Abdul (46. Koolwijk) - Comvalius (78. Kvocera), Kadák, Ubbink, Adekunle (43. De Buyl) - Čatakovič (46. Teixeira)

Gól: 54. Firbacher

Rozhodoval: Pechanec

Hradec Králové mohol skórovať už po necelých dvoch minútach hry. Zbrožek však mieril po rohovom kope hlavou tesne vedľa. Do šance sa dostal aj domáci Prekop. Odchovanec AS Trenčín v drese „votrokov“ ale trafil len do žrde. Súper bol aktívnejší a naše šance sme dlho nevedeli dotiahnuť do finálnej fázy. Ešte v prvom polčase sa vyznamenal Šemrinec, ktorý zmaril gólovú tutovku Soukeníkovi. Lopta po zásahu nášho brankára skončila napokon na žrdi. Ani ďalšie príležitosti domáci nevyužili. Hradec Králové rozhodol v 54. min o výsledku stretnutia. Kombináciu uzavrel presnou strelou Firbacher – 1:0. Vyrovnať mohol Comvalius, no trafil iba konštrukciu brány. Následne vytesnil Šemrinec strelu jediného strelca zápasu mimo žrde. Na záver neskóroval vo vyloženej šanci mladík De Buyl a rovnako dopadol po reflexívnom zákroku nášho brankára Doležal.