A-tím 8.5.2015

Senici odveta nevyšla, AS na Záhorí dominoval

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali ôsmy zápas v rade. V stretnutí 29. kola Fortuna ligy dominovali na ihrisku FK Senica 4:0 (2:0). O góly AS sa postarali Jairo, Gino van Kessel, Dávid Guba a Stanislav Lobotka.
0:4 (0:2)
29. kolo, 19:00
FK Senica - AS Trenčín

FK Senica | Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, Čermák (69. Pitner) - Kóňa, Hušek (82. Krč) - Dolný (63. Kosorin), Holohovský, Kalabiška - Majtán

AS Trenčín | Šemrinec - Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Guba (74. Koolwijk), Bero, Rabiu (89. Kleščík), Van Kessel (66. Mondek) - Jairo

Góly: 7. Jairo, 33. Van Kessel, 61. Guba, 75. Lobotka

Žlté karty: 15. Kóňa, 37. Opiela – 54. Van Kessel

Rozhodovali: Leško – Hancko, Hrdlička

Diváci: 1543

Po pár sekundách hry skúsil pozornosť Šemrinca domáci Dolný. Náš brankár bol ale pozorný. Zo strany Záhorákov to bolo do konca zápasu takmer všetko. Priebeh zápasu totiž patril AS. Už v 7. min Jairo využil nedôslednosť Pillára a Šullovi pomedzi nohy poslal loptu do siete – 0:1. Na dlhé minúty sa hra presunula do stredu poľa a ani jeden z tímov si nedokázal vytvoriť gólovú príležitosť. Po polhodine hry však prišiel druhý gól AS. V 33. min kombináciu zakončil krížnou strelou z rohu šestnástky Van Kessel – 0:2. Domáci dali o sebe vedieť až v 41. min, Majtánovu strelu zblokoval v poslednej chvíli Ramón. Domáci tak kopali iba rohový kop.

Po prestávke AS kontroloval hru. Tím spod Čákovho hradu nedopustil drámu. V 61. min sa dostal do brejkovej situácie Jairo, ktorý sa neulakomil a prihral do prázdnej brány Gubovi – 0:3. V 67. min Majtán nastrelil ľavú žrď. Konečný výsledok spečatili hráči okolo kapitána Petra Kleščíka. V 75. min najskôr Bero netrafil prázdnu bránu, no lopta sa dostala k Lobotkovi a ten technickou strelou prekonal štvrtýkrát bezmocného Šullu.