A-tím 4.3.2017

Vydreté víťazstvo vonku proti Prešovu

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v 22. kole Fortuna ligy nad 1.FC Tatran Prešov na popradskom štadióne 2:1 (1:0). Góly AS zaznamenali Abdul Zubairu a Rangelo Janga. Trojbodový zápis prišiel po šiestich ligových stretnutiach bez plného bodového zisku. Z víťazstva sme sa radovali naposledy na konci októbra minulého roka.
1:2 (0:1)
22. kolo, 17:00
1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín

1. FC Tatran Prešov | Talian - Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - Keresteš - Micherda, Katona, Leško (73. Kubus), Trebuňák - Rolinc (63. Špyrka)

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Maduka, Skovajsa, Julien - Lawrence - Ubbink, Abdul, Adekunle (66. Kvocera), Beridze (83. M. Klooster) - Janga (76. Mance)

Góly: 90.+ Katona - 16. Abdul, 63. Janga

Žlté karty: 45. Petko, 56. Leško, 56. Bartek, 87. Streňo – 49. Lawrence, 56. Ubbink, 66. Maduka

Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Chládek

Diváci: 805

Prešovčania sa predstavili už aj s ofenzívnym stredopoliarom Trebuňákom a práve on mohol už v prvej minúte otvoriť skóre. Jeho hlavičkovému zakončeniu však chýbali razancia i presnosť. Nasledujúce minúty patrili AS. Boli sme futbalovejší a častejšie podnikali útočné výpady. V 15. min sa Abdul dostal k zakončeniu na kraji šestnástky a prudkou strelou potom ako mu urobil priestor Janga nedal šancu brankárovi Talianovi – 1:0. V hre Prešovčanov dlhé minúty chýbal moment prekvapenia. Ten prišiel v 21. min, keď sa k strele zvnútra pokutového územia dostal Katona po zlom odkope Šuleka, ale prudkou strelou trafil len pravú žrď bránky Šemrinca. Po polhodine hry si hráči Tatrana vytvorili mierny tlak, ale viac než Leškovu strelu do protihráča nevyťažili.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Tatran. AS sa však darilo držať tesný náskok. Nič na tom nezmenila ani šanca Prešova po desiatich minútach hry. V nej sa Bartek pokúsil o efektné zakončenie pätičkou po rohovom kope, no jeho pokus tesne minul pravú žrď. Obrana AS si naďalej dávala pozor na útočné snahy Prešova. Dôležitý moment priniesla 63. Min, keď zaváhala defenzíva Tatrana. Nekrytý Ubbink pohodlne odcentroval na nedôrazne bráneného Jangu a ten zblízka hlavou pridal druhý gól – 2:0. Konečnú podobu výsledku dal v tretej minúte nadstaveného času Prešovčan Katona, ktorý neuviazol v ofsajdovej pasci a po krátkom úniku nezaváhal – 1:2.

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).