A-tím 24.10.2018

V Slovnaft Cupe sme skončili po góloch inkasovaných v záverečných minútach zápasu

Zverenci trénera Ricarda Moniza skončili tohtoročnú púť v 5. kole Slovnaft Cupu. V boji o postup do štvrťfinále podľahli na ihrisku MFK Skalica 1:2 (1:0). Oba góly sme inkasovali až v záverečných minútach zápasu. Náš jediný zásah zaznamenal Hamza Čatakovič.
2:1 (0:1)
5. kolo, 18:00

MFK Skalica | Milošovič – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Pospíšil – Nagy (69. Opiela), Mášik (77. Milota) – Šebesta, Matič, Abrahám (57. Dolný) - Haša

AS Trenčín | Hrdlička – Šulek, Kleščík, Mašovič, Julien - Ubbink, El Mahdioui, Čatakovič - Osman, Mance (55. Abdul), Sleegers

Góly: 85 Haša (11 m), 90. Milota – 4. Čatakovič

Žlté karty: 43. Švrček, 43. Szöcs, 86. Haša, 90. Milošovič, 90. Pospíšil - 52. Mance, 75. Mašovič, 86. Hrdlička

Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Čajka

Diváci: 937 divákov

Od úvodných minút sme súpera zatlačili na jeho polovicu. Už po necelých štyroch minútach hry našiel Sleegers v pokutovom území Čatakoviča a ten nezaváhal – 1:0. O chvíľu neskôr trafil z dobrej pozície vysoko nad bránu Mance. Čatakovič následne nastrelil brvno. Zdalo sa, že je len otázkou času, kedy padne ďalší gól do domácej siete. S pribúdajúcimi minútami sa však začali presadzovať aj Skaličania. V polovici prvého polčasu neuspeli Nagy a Abrahám. Ďalšiu šancu mal Šebesta, no trafil iba bočnú sieť brány AS. Polčas uzavrela strela Hašu, ktorú Hrdlička na dvakrát skrotil.

V druhom polčase sa pokračovalo podľa nôt z druhej polovice prvej štyridsaťpäťminútovky. Šance sa striedali na oboch stranách. Skalica ale s pribúdajúcim časom hrozila viac a viac. Zápas mohol rozhodnúť v 70. min Sleegers, ktorý išiel sám na domáceho brankára. Trafil však iba ľavú žrď. O minútu neskôr sa mohol do rovnakej pozície dostať Bukari, ale loptu si dobre neprikryl. V 78. min sa dostával do šance Hlavatovič. V týchto momentoch čaroval aj Hrdlička v bráne AS. Svoj tím držal až do 85. min, keď El Mahdioui fauloval Hašu v pokutovom území. Faulovaný hráč si zobral loptu a z penalty vyrovnal – 1:1. Keď už všetci mysleli na penalty, zlikvidoval Hrdlička obrovskú šancu Šebestu. Po nasledujúcom rohovom kope však prišlo rozhodnutie. Čatakovič neustrážil Milotu a ten poslal svoj tím hlavou do ďalšieho kola – 2:1.